Kondycja w Krakowie przez wyborami

Najważniejszym spośród największych przeszkód w lwiej części miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Polskie gminy nie są dostosowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki powstał poprzez wzrost liczby pojazdów na krajowych szosach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi rozpocząć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki pozwoli zwiększyć zadowolenie mieszkańców a także usprawni całość infrastruktury miasta.

Spośród innych miast, inwestycje komunikacyjne w Krakowie mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już istniejącymi drogami i naprawy istniejących tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.Kraków wybory 2014
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie następne drogi, jak również lepszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i odporna. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, aby jeździło się po mieście dobrze. Nie tylko autem, ale również komunikacją miejską. Ale widać jasno, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.