ostatnie lata intensywne dla Krakowa

Pośród licznych stolic województw w kraju, miasto Kraków wyróżnia się nie tylko w temacie kultury i rozrywki, ale również na wielu innych polach. Zaczyna być miastem otwartym do życia. Zmiany, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych latach sprawiają, że Kraków naprawdę idzie w górę.
Dobre zmiany w Krakowie.
Co godnego pochwały załatwiono w ciągu ostatniego okresu? Ilość zmian i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie finane Unii Europejskiej, z których miasto niemało korzysta. Dynamiczne akcje w zakresie zdobywania dotacji sprawiły, że gmina rozwinęła się o świeże drogi, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, oraz ciekawe miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne inwestycje nie są widoczne dla standardowego obywatela. Nie znaczy to jednak, że nie zostały poczynione. Najczęściej ignorujemy nie związane z nami historie. Typowemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w mieście zbyt mało się robi. Tymczasem Kraków zmienia się w każdym kierunku. Programy naprawcze w zakresie zarządzania śmieciami, tworzeniu i modernizacji siatki wodociągowej, budowa filtrów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, które umożliwiają krakusom lepiej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków rozwija się też pod kątem opcji rozrywkowych. Potencjał miasta rośnie za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. Te inwestycje inspirują przyjezdnych do przyjazdu.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta działania nie dotyczą tylko ścisłego środka miasta, ale też są związane z całym województwem małopolskim. Zatem lepiej nie narzekać tylko dostrzec innowacje w które obrodził Kraków.
Przyszłe lata – jeśli uda się zachowania szybkości innowacji – umożliwią miastu zostać prawdziwą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski co zrobił