Informator dla kobiet

Obrotna na emeryturze
Wiek tak właściwie to wyłącznie numer. Możesz posiadać 55 lat, ale wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Jakkolwiek możesz także mieć 50 lat, jakkolwiek wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak porządnie troszczysz się o własne ciało i co robisz, żeby pozostać aktywną.

o kobietach

Aktywność fizyczna – czy już za późno, aby zacząć?
Jeżeli gra toczy się o ćwiczenia, dużo osób zakłada, iż jeśli nie było się aktywną figurą w wieku 20, 30 bądź 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet później. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może pomóc w rozwiązaniu niektórych kłopotów spowodowanych absencją aktywności i ogólnie spowodować, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z ćwiczeń dla pań na emeryturze są przeróżne! Od około 50 roku życia przeciętna postać traci około 1 procent mięśni każdego roku – gra toczy się o to, iż nie musisz godzić się na tak postępującą utratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom masz prawo przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej oraz siły. Niektóre typy ćwiczeń mogą też pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, jakie namawiają Cię do działania wbrew siłom grawitacji, może poprawić gęstość kości i zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze oraz innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, umieją one też ciężko zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak wzrost masy ciała.